Urządzenia do produkcji fotoksiążek

Urządzenia do produkcji fotoksiążek oferowane przez Tetenal Polska firmy Unibind wykorzystują termiczną metodę klejenia przy użyciu opatentowanych termicznych przekładek. Nie ma tu tradycyjnego kleju, którym łatwo może zabrudzić album i spowodować nierówności lub pozostawić pęcherze pod zdjęciem. Defekty te to nie tylko utratą czasu ale również stratą finansowa produkowanego fotoalbum. Metoda termiczna daje gwarancję czystości i powtarzalności. Z jej wykorzystaniem można produkować tanie fotoksiążki, jak i eleganckie fotoalbumy o najwyższym poziomie jakości wykonania. Przekładki te oferowane są w trzech grubościach – w zależności od typu wykonywanego albumu dobieramy najlepiej pasujące nam przekładki. Na rynku można spotkać szereg różnych urządzeń do produkcji fotosiążek.

Jeżeli zależy nam na fotoksiążkach o wysokim poziomie jakości wykonania należy zwrócić uwagę na:

– jakość powierzchni zdjęć (pęcherze, nierówności, zabrudzenia)

– jakość wykonania grzbietu

– czy wszystkie karty fotoksiążek są idealnie równo obcięte

Najlepszym jednak testem jest sprawdzenie jak fotoksiążka na 18 urodziny będzie zachowywać się w różnych warunkach przechowywania (suche i wilgotne powietrze).

Często zaczyna się ona wtedy wyginać, odkształcać i nie wraca już do pierwotnego kształtu. Przekładki termiczne stosowane w urządzeniach Unibind eliminują takie zachowanie fotoksiążki. Przy wyborze urządzenia należy również kierować się maksymalnym formatem uzyskiwanym na posiadanym minilabie. Wybór większego urządzenia do produkcji fotoksiążek będzie zbędnym wydatkiem zaś zbyt małego – niewykorzystaniem możliwości. Oczywiście chodzi o format po rozłożeniu albumu.