Wyjątkowa pamiątka

Kiedyś album z fotografiami był czymś wyjątkowym, wzbudzającym ciepłe uczucia. Siadało się z rodziną na kanapie i wspominało chwile uwiecznione starymi aparatami, które nie dawały możliwości podejrzenia, jak zdjęcie wyszło. Te pełne wyczekiwania dni, kiedy to zdjęcia były dopiero wywoływane i te chwile, kiedy można je było w końcu obejrzeć – bezcenne.

Docenialiśmy każdy moment uwieczniony na fotografii, a głupia mina, czy niezbyt korzystny profil nie wzbudzały w nas od razu chęci poprawienia zdjęcia, czy zrobienia kilku nowych. To była po prostu pamiątka dla nas i dla naszych dzieci, a potem wnuków. Zdjęcia fotograficzne zatrzymywały momenty i tworzyły obrazkową historię naszej rodziny, przyjaciół i otoczenia. W tej chwili służą zwykle pochwaleniu się w jakiej rzeczywistości żyjemy lub chcielibyśmy żyć. Kiedyś zdjęcia ukazywały prawdę, w tej chwili skutecznie ją maskują, idealizując każdy ruch autora zdjęć.


Robienie zdjęć często już w tej chwili nie kończy się nawet ich drukowaniem, a zapełnione po brzegi nośniki elektroniczne nie są tak chętnie przeglądane, jak zwykłe, papierowe albumy która można wziąć do ręki. Warto pokusić się, aby co jakiś czas, chociażby raz do roku zebrać najlepsze zdjęcia, wydrukować je i stworzyć pamiątkę, do której samą przyjemnością będzie co jakiś czas zaglądać.


Fotoksiążka to szybki sposób na przełożenie zdjęć na papier.

Można w szybki, kreatywny sposób ułożyć fotografie w komputerze, a potem cieszyć się indywidualnie wybraną kompozycją zdjęć, które można trzymać na półce i w razie ochoty pokazać gościom, lub obejrzeć sobie wieczorem podczas chwili relaksu dla siebie.


Album wklejany jest już dużo trudniejszy do wykonania, bo wymaga więcej czasu, trochę pracy i odrobiny precyzji przy wklejaniu ręcznym wydrukowanych wcześniej wybranych zdjęć. Jego wygląd rekompensuje jednak każdą minutę wcześniejszej pracy nad nim, a jako okazała księga zdjęć będzie wspaniale prezentować się na półce w naszym salonie.


Warto poświęcić trochę czasu na wydrukowanie zdjęć i zamianę ich stosu w album. Zdjęcia zachowane na komputerze nigdy nie sprawią tyle radości, ponieważ o nich zapominamy, a zapomniane i nieodszukiwane nie wzbudzą żadnych emocji.

Dodaj komentarz